Новости

/
Диаметр:
Сезон:
Поиск
Диаметр:
Креп.отв:
Поиск
Дисконтные карточки Вход
(044)501-03-54
Шины Б У Диски Б У Компаниям Доставка и оплата Опт Дисконтная система Магазин на Оболони
ГлавнаяНовости

Цікаві факти про легкосплавні та сталеві диски

У минулому столітті довгий час основним тюнінгом коліс були білі боковини, що додавали індивідуальність автомобілю. До появи легкосплавних дисків вибір дизайну сталевих коліс був невеликий, основним елементом декору яких був хром. З бурхливим розвитком технологій лиття та обробки металів в середині минулого століття, автовиробники отримали потужна зброю завоювання нових клієнтів у вигляді величезної кількості дизайну колісних дисків з легких і міцних сплавів. В світі автомобільних дисків є з чого вибирати: різноманіття розмірів, дизайну і кольорів просто вражає. Але основою всього є матеріал, з якого вони виготовлені. Нинішні технології дозволяють випускати литі диски навіть з карбону.

Легкосплавні і сталеві диски – основні переваги та недоліки

В першу чергу порівняємо основну відмінність легкосплавних від більш простих сталевих.

Частини сталевих дисків штампують з листа, після чого з'єднують зварюванням. Даний варіант недорогий у виробництві, і має низку плюсів: висока міцність і можливістю прокатки при сильних пошкодженнях країв, менша вібронавантаженність через гасіння вібрацій шин самою конструкцією диска. Однак основним недоліком сталевих дисків є простакуватий зовнішній вигляд.

Легкосплавні – за багатьма параметрами краще сталевих. Головним плюсом є їх відносно мала вага. “Відносно” – тому що не завжди легкосплавний диск – в аналогічному зі сталевим диском розмірі – може виявитися легше за нього. І причин тут декілька: широкі спиці, потовщення конструкції явно не знижують вагу конструкції; ширина полиці: як правило легкосплавні ширше своїх сталевих братів, що встановлюються на автомобіль з заводу. Збільшення ширини полиці всього в 1 дюйм в 17-тому посадковому діаметрі підвищує вагу виробу приблизно на 1 кг! Саме тому не варто ставити їх дуже широкі, якщо розмір шин дозволяє вибрати щось вужче.

З явних плюсів «литих дисків» варто відзначити величезну різноманітність дизайнерських рішень, високу точність виготовлення, відмінний відвід тепла від гальмівних дисків. Але бувають випадки, коли краще придбати якісний заводський сталевий диск, ніж незрозуміло з чого і як зроблений легкосплавний.

З мінусів варто відзначити те, що литий диск має зернисту внутрішню структуру металу, і в цьому його серйозний недолік: при довгій їзді по ямах, в металі починається процес появи невидимих мікротріщин, і з часом від сильного удару він може розколотися. Але не переживайте, якісні диски цим не страждають.

Подбор дисков онлайн

Читать далее