Луцький автозавод "Богдан" представив електричну вантажівку

6 декабря 2018 г.

Електромобілі в Україні перестають бути тільки статтею імпорту. Перші експортні електровантажівки українського виробництва вже отримали позитивні оцінки від компанії-замовника з Євросоюзу.

Нова модель, що виготовлена вітчизняної корпорацією "Богдан", отримала назву ERCV27 і її цільове призначення – механізоване завантаження побутових відходів твердого типу. Замовлення на першу партію з 12 електрокарів прийшло від компанії Banke Electromotive з Данії.

На даний момент проходить етап сертифікації авто в Данії. По завершенню цього процесу українська компанія розпочне серійний випуск даних електромобілів на ДП Автоскладальний завод №1 в м. Луцьк в рамках наявних домовленостей з датським замовником.

Вантажівка ERCV27 має наступні технічні характеристики:

  • допустима маса авто 27 000 кілограм;
  • запас ходу на одному заряді акумулятора при повній масі авто – 200 км;
  • ємність акумуляторної батареї 220 кВт/год;
  • заряд батареї до 80% за 30 хвилин;
  • максимальна швидкість складає 80 км/год.

З додаткових опцій в авто присутні: система кондиціонування повітря, водні обігрівачі, система комбінованої вентиляції, відеоспостереження, гальмівна система від Knorr-Bresme.

Відмінною особливістю ERCV27 є маленький радіус розвороту – всього 7,4 м, завдяки тому, що у вантажівки повертаються і передні, і задні колеса.

Заявлений термін експлуатації вантажівки – 12 років. Гарантія на авто – 6 років. Заявлена ціна електромобіля ERCV27 – 400 тисяч євро.

У країнах Європейського Співтовариства планується заборона на рух транспортних засобів з дизельними двигунами – починаючи з 2025 року. Електровантажівка українського виробництва готова до конкуренції в умовах несформованого ринку, так як авто виготовлено в повній відповідності з поточними екологічними нормами Євросоюзу і відповідає всім сучасним технічним стандартам, – заявляє прес-служба заводу.

На жаль, купити електромобіль українського виробництва бажаючих в Україні поки що немає.